Германия 2:0 Дания, гол на Мусиала

Дата: 29/06, 23:57

кадър: БНТ 3

Германия и Дания играят при резултат 2:0 в сблъсъка помежду си от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд. Кай Хавертц откри резултата от дузпа в 54-тата минута. В 68-ата минута Джамал Мусиала удвои. Мачът бе прекъснат за около 25 минути заради страхотна гръмотевична буря над стадиона, но играта отново е подновена.

След близо 25-минутна почивка дъждът спря и срещата бе подновена.

Втората част започна с шок за Германия. "Червеният динамит" отбеляза чрез Йоаким Андерсен в 49-ата минута, но и този гол бе отменен след намесата на ВАР заради засада в хода на атаката.

По-малко от минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Йоаким Андерсен се оказа грешникът за гостите. При центриране на Раум топката се удари в ръката му, ситуацията бе прегледана от видеоасистентите и Майкъл Оливър посочи бялата точка - дузпа. Кай Хавертц изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:0.

Домакините обаче до голяма степен решиха всичко в мача в 68-ата минута. Нико Шлотербек с прекрасен дълъг пас изведе Джамал Мусиала на скорост, той надбяга пазача си и останал очи в очи с Шмайхел не сгреши за 2:0.