снимка: МВР
Сигнали за поставени взривни устройства предизвикаха евакуации на съдебни сгради и институции в Бургас и Варна.
В Бургас сигнал за бомба е получен в Съдебната палата. След постъпването му всички служители, магистрати и граждани са били евакуирани, а достъпът до сградата е ограничен, предаде bTV.
По информация на медията на хората е било съобщено, че трябва да останат извън сградата около един час, докато приключи проверката. На място работят полицейски екипи, които извършват оглед съгласно установените процедури.
По същото време сигнал за бомба е получен по електронна поща и в Областната администрация във Варна. Сигнали има още за сградите на Окръжния и Районния съд в морската столица.
Заради заплахите започна евакуация на двете съдебни сгради.
Пред bTV очевидец разказа, че на място има засилено полицейско присъствие, а служители на МВР с обучени кучета извършват щателна проверка на сградите.
Към момента няма информация при проверките да са открити взривни устройства. Действията на полицията продължават.
Очаквайте подробности!
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Полицаи и пожарникари привлякоха любопитни варненци и гости на града на Морска гара
Дата: 06/07, 18:09
Кметът на Габрово поиска в писмо до премиера Радев спешни мерки за гарантиране на обществения ред
Дата: 06/07, 17:44
Флагман: Шефът на ВиК пред съда: Моята работа е да подписвам документи, не да ходя на огледи
Дата: 06/07, 17:281 Коментар
Еленко Божков: Изграждането на АЕЦ „Белене“ съвместно с Украйна е изключително добра възможност
Дата: 06/07, 17:141 Коментар