фото: pixabay.com
Свободата на пресата се счита от мнозина за една от основните ценности на демократичната държава. За да се гарантира работата на правителството, трябва да се осигури независимостта на управлението на пресата, както и да бъдат гарантирани механизми за предпазване от заплахи от властта.
Независимостта на информационните организации се възприема за същността на свободата на печата, фактор от най-голямо значение за тяхното правилно функциониране.
През 1993 г. ООН постанови 3 май да бъде световен ден на свободата на печата, за да се подчертае необходимостта от важността на темата. Решението е резултат от Генералната конференция на ЮНЕСКО, която в резолюция от 1991 г. "относно насърчаване на свободата на печата в света" е признала, че свободната, плуралистична и независима преса е основен елемент на всяко демократично общество.
На днешната дата международни организации на журналистите и издателите почитат всички, дали живота, здравето и свободата си, за да бъдат информирани хората.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предложение за брак в Гербовата зала: Доброволците Тодор и Добринка в гвардейски отряд се сгодиха пред президента
Дата: 06/05, 15:11
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 15:10
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 15:10
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 15:10
Северна Корея заличава идеята за обединение с Южна Корея с промяна в конституцията
Дата: 06/05, 15:03