В навечерието на Великден: Над 100 църкви не са обезопасени срещу пожар


Дата: 16/04, 11:34

Булфото

В над 100 обекта пожарната установи нередности при пожарогасителите преди Великден, съобщи гл. инсп. Йото Василев от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. На брифинг пред медиите Василев каза, че са проверени 1776 обекта, от тях 1475 църкви и над 300 хотела и хижи.

В 134 църкви е установено несъответствие с нормите за пожарна безопасност - липса или недостатъчно пожарогасители. 

В нощта на Великден ще дежурят 164 пожарникари с 33 пожарни.

Милорад Йорданов от "Охранителна полиция" каза, че ще има засилено присъствие на полицията на места, на които се очаква да има струпване на хора, в т.ч. гари и автогари. Ще се следи за подозрителни лица и необичайно паркирани коли.

В обекти, в които се работи с големи суми пари, са проведени срещи за рисковете, които съществуват. Йорданов посочи, че разговори по посока на безопасността е имало и с частните охранителни фирми за по-вика бдителност в търговски центрове, предаде БТА.

Със собствениците на увеселителните заведения са проведени срещи за контрол на аварийните изходи, за това да не се препълват заведенията. Контрол ще има и по тържища за домашни животни, както и при групови пътувания с деца. 

От полицията съветват хората да не носят обемисти багажи в църквите, защото ще бъдат обект на проверка, да бъдат бдителни и да не носят много пари в себе си. Йорданов напомни, че ползването на пиротехника в района около църквите е забранено.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



Ремонтът на Айфеловата кула вече е във финалния етап
Дата: 29/04, 21:38

Двамата ергени втрещиха с признание
Дата: 29/04, 21:34

Вандал рецидивист: Кълвач повреди десетки коли в САЩ
Дата: 29/04, 21:23

Наградиха победителите по волейбол при девойките в „Ученическа Купа Варна 2025“
Дата: 29/04, 21:18

Осведотимелен лист за всички в Прокредит банк, Тексим банк и Общинска банка
Дата: 29/04, 21:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия