Снимка Община Варна
12-годишната Ани и нейното семейство от днес вече са в новия си дом – светъл и чист, обзаведен по неин вкус и в цветовете, които тя сама си пожела преди няколко седмици. На входа на кооперацията детето бе посрещнато от заместник-кмета Снежана Апостолова, която бе лично ангажирана с намирането на подходящо жилище.
В средата на месец юни семейството получи ключове за двустаен апартамент от фонд „Резервен“ на Община Варна в широкия център на града. Още тогава Ани си пожела розова стая с легло близо до прозореца. Днес, просълзена от щастие, прекрачи прага на самостоятелната си стая, която е изцяло изпълнена според желанието й, с широко легло, практични шкафове, бюро за подготовка на домашните, телевизор.
Жилището бе определено за нуждите на семейството след свикване на спешна комисия от страна на Снежана Апостолова и заповед на кмета Благомир Коцев за настаняване. То се отдава на майката Николинка Николова на основание Наредбата за условията и реда за установяване на жилищни нужди на гражданите, настаняване и продажба на общински жилища срещу символичен месечен наем.
Апартаментът е с площ от 77 кв. м и в него, освен стаята на Ани, са разположени още входно антре, дневна и кухня с трапезария, баня с тоалет, дрешник и балкон. Ремонтът и обзавеждането бяха извършени за кратко време с финансовата помощ на от една от националните телевизии по линия на популярен реалити формат.
Кампанията в подкрепа на Ани продължава, като в нея са ангажирани както Община Варна, така и неправителствени организации и активисти, народни представители от Варна, екипът на телевизията и др. Продължава и борбата за живота и здравето на момиченцето, което страда от тежко сърдечно заболяване, съобщиха от Пресцентър на Община Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Най-възрастният действащ спасител във Варна: Имам много спасени, но нито един загинал
Дата: 19/07, 15:35
Полицията в Париж задържа мъж, който е искал да подпали Булонския лес
Дата: 19/07, 15:27
Грандиозният финал на Мондиал 2026 - с Мадона и Шакира и още куп звезди
Дата: 19/07, 15:18
Иван Сотиров: Държавата и СО повече от 20 години работят като организирана престъпна група
Дата: 19/07, 15:06
Проверяват сигнали за жестокост към животни, използвани като атракция по Черноморието
Дата: 19/07, 14:58