Кадър Нова
„Нападателят Юрай Цинтула има нескрита симпатия към „Словашки бранници” - паравоенна организация с изявени проруски позиции”. Това заяви журналистът и водещ на „Контракоментар” Асен Генов по повод опита за убийство на министър-председателя на Словакия Роберт Фицо.
По думите му у нас има поне две подобни организации. „Не знам защо ДАНС продължава да бездейства в тази посока”, подчерта Генов пред Нова телевизия..
Мъжът, задържан за стрелбата по министър-председателя Роберт Фицо вчера, е обвинен в опит за убийство, съобщи словашкият министър на вътрешните работи Матуш Шутай Ещок.
"Словашката полиция работи с една единствена версия за нападението и заподозреният е обвинен в опит за убийство с предумисъл", каза Есток. Нападението е било "политически мотивирано", добави той.
Извършителят на покушението е действал сам, съобщи още вътрешият министър, цитиран от Ройтерс.
По думите му нападателят е участвал в протестите срещу управлението на Фицо.
Ещок потвърди, че опитът за убийство е бил политически мотивиран.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10
Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40