Любослав Костов от КНСБ за новата минимална от 1080 лева: Искаме само това, което пише в закона


22/05/2024, 20:21

кадър Нова телевизия

редактор Веселин Златков

Не искаме нищо повече от това, което е записано в Кодекса на труда, това заяви в интервю в новините на Нова телевизия Любослав Костов от КНСБ. Той коментира, че увеличението на минималната заплата с 143 лева от 1 януари е записано там. Повдигането на темата от синдикатите обаче е заради притеснения, че с оглед изборите и политическата обстановка след тях, има опасност държавата да не успее с увеличението.

След него минималната заплата ще стане 1080 лева. Тя все още е с 30% от стойността на месечната издръжка на един човек, обясни Костов. Той обаче подчерта, че вдигането на минималната заплата се отразява добре на икономиката. Хора се върнаха на пазара на труда, отчете той.

Икономистът на КНСБ заяви също, че трябва минималната заплата да расте с по-висок темп от средната. Ако средната заплата се качи с 13%, минималната трябва да се повиши с 15%, това е логично, обясни Костов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24

Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:231 Коментар

Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар

ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 16:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия