Правителството в оставка одобри до 260 млн. евро за социални плащания и разходи за персонал


Дата: 28/01, 14:15

снимка: МС

Със свое решение правителството одобри финансиране на разходи за персонал и социални плащания по държавния бюджет и предоставени трансфери от държавния бюджет за бюджета на държавното обществено осигуряване, Националната здравноосигурителна каса и сметката за средствата от Европейския съюз на Националния фонд за месец януари 2026 г. в размер до 260 млн. евро. Средствата ще са за сметка на наличности от предходната година, съобщават от пресцентъра на МС.

При този подход се постига осигуряване на регламентираните увеличения на разходи и трансфери и нормално финансиране на дейността на министерствата и институциите, тъй като разходите им ще се осъществяват в съответствие с влезлите в сила изменения в съответните актове.

Финансирането на разходите и трансферите се извършва на основание чл. 3, ал. 3 от Закона за събирането на приходи и извършването на разходи през 2026 г. до приемането на Закона за държавния бюджет на Република българия за 2026 г., Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г. и Закона за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2026 година.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Везенков и Олимпиакос с много важна победа в Евролигата
Дата: 29/01, 23:30

Полицейско куче почина по време на сблъсъци между ултраси
Дата: 29/01, 23:201 Коментар

Макрон свали очилата
Дата: 29/01, 23:102 Коментара

Експертът Георги Първанов: Човек трудно може да оцелее с 1600 лева на месец
Дата: 29/01, 23:002 Коментара

Лудогорец поведе на Ница
Дата: 29/01, 22:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия