Снимка Pexels
Ботев (Враца) остава в efbet Лига и през следващия сезон.
Тимът на наставника Христо Янев победи Марек след изпълнение на дузпи. Драмата във Враца беше пълна. Двата тима завършиха наравно 1:1 след 120 минути и трябваше да решат спора с дузпи, а освен красиви голове, видяхме още много положения, три греди и червен картон.
Така с общ резултат 5:3 Ботев си гарантира оставането в елита. Мартин Смоленски (50) беше точен за домакините с прекрасен гол, а Александър Близнаков (83) възстанови равенството с виртуозно изпълнение. Мачът на стадион "Христо Ботев" бе ръководен от Георги Кабаков. Около 5000 души гледаха двубоя на живо.
Тимът на Христо Янев направи немислимото и се добра до баража, след като в края на редовния сезон изоставаше с 6 точки от 14-ата позиция. В плейофите Ботев значително подобри представянето си и записа три победи и две равенства. Дотук се стигна и благодарение на слабите резултати на Пирин, който изпадна във Втора лига.
До последния кръг Марек имаше шанс да си осигури директна промоция в efbet Лига, но не всичко зависеше от момчетата на Танчо Калпаков, тъй като Септември (София) държеше второто място. В крайна сметка дупничани останаха трети в класирането и си заслужиха правото да играят бараж. Марек също се намира в добра серия от три срещи без загуба, а надеждите на всички в клуба са, че отборът ще се завърне в най-високото ниво на българския футбол, предава Спортал.
Атмосферата във Враца беше на ниво, а феновете на домакините се погрижиха да подкрепят отбора в трудния момент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депо за мраморни отпадъци в Индия се превърна в туристическа атракция
Дата: 30/08, 02:00
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 30/08, 01:20
Сърбинът Михайло Столич спечели първия етап на 73-ата колоездачна Обиколка на България
Дата: 30/08, 01:00