Тъкър Карлсън със зловещо предсказание за Тръмп


31/05/2024, 10:47

Кадър Югул

Всеки, който защитава тази присъда, представлява опасност за вас и семейството ви“, написа журналистът

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп ще успее да спечели президентските избори през ноември, освен ако не бъде убит преди това. Това мнение изрази вчера журналистът Тъкър Карлсън, съобщава ТАСС, предаде БТА и Епицентър.

"Тази (присъда на съдебните заседатели) няма да спре Тръмп. Той ще спечели изборите, ако първо не бъде убит. Но това означава краят на най-справедливата съдебна система в света. Всеки, който защитава тази присъда, представлява опасност за вас и семейството ви“, написа журналистът на своята страница в социалната мрежа "Екс" (бивша Twitter).

 

Тръмп беше признат за виновен по всички 34 обвинения. Той стана първият бивш президент в историята на САЩ, осъден за престъпление. Журито, състоящо се от седем мъже и пет жени, трябваше да вземе единодушно решение по всяко от обвиненията. Съдия Хуан Мърчан обяви, че присъдата е насрочена за 11 юли. Така тя ще бъде произнесена четири дни преди Републиканската национална конвенция, която ще се проведе на 15-18 юли в Милуоки, Уисконсин. Там Тръмп трябва да бъде официално одобрен като републикански кандидат за президент.

 

Според правилата на американската юриспруденция, подсъдимият трябваше да остане в съдебната палата през цялото време, докато съдебните заседатели се съвещаваха. След обявяването на присъдата Тръмп повтори своята невинност и нарече присъдата "позор".

 

Повод за разследването срещу бившия президент на САЩ стана публикацията на "Уолстрийт джърнъл" през януари 2018 г. Според нея, месец преди републиканецът да спечели президентските избори през 2016 г., неговият адвокат Майкъл Коен е платил на бившата порно актриса Сторми Даниелс 130 хиляди долара, за да не разпространява информация за връзката си с Тръмп преди около десет години. През 2018 г. Коен беше съден по няколко обвинения, едно от които включваше нарушаване на правилата за финансиране на кампанията на Тръмп, по-специално плащания към Даниелс. Тогава прокуратурата не предяви искове срещу Тръмп, позовавайки се на имунитета на държавния глава.

 

През ноември 2022 г. окръжната прокуратура на Манхатън започна ново разследване. Според следователите Тръмп е възстановил на адвоката си изразходваните пари. На 4 април 2023 г. съд в Ню Йорк повдигна обвинения срещу Тръмп по делото за плащания на Даниелс.

 

Тръмп е замесен и в няколко други дела, включително щурма на Капитолия, неправилно съхранение на секретни документи и намеса в президентските избори в САЩ през 2020 г.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Сърбинът Михайло Столич спечели първия етап на 73-ата колоездачна Обиколка на България
Дата: 30/08, 01:00

Интензивното каране на колело намалява неблагоприятното въздействие на недоспиването
Дата: 30/08, 00:30

Асоциация призова американците да не се запасяват с тоалетна хартия заради търговския спор с Канада
Дата: 30/08, 00:08

Националите до 20 години завършиха квалификацията в София с 4 победи и класиране за Евроволей 2027
Дата: 29/08, 23:54

Спасители проникнаха в тунел в търсене на изчезнали след опустошителните наводнения в Непал и Китай
Дата: 29/08, 23:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия