Започна строежът на 11 – етажна жилищна сграда на метри от Община Варна. Зданието ще бъде вдигнато на бул. „Сливница“ 50. Кадри на дрона „Морско око“ показват началото на дейностите от птичи поглед, научи Moreto.net.
Новата сграда се появява на мястото на разрушената през 2018 атрактивна сграда, в която през годините са се помещавали различни ресторанти и заведения. Бутането на зданието предизвика широко обществено недоволство. Гневните реакции продължиха дори и след като стана ясно, че сградата няма архитектурна стойност и не е паметник на културата.
След събарянето теренът беше заравнен и мястото служи няколко години като паркинг.
Проектът за настоящата сграда е на архитектурно студио „STARH” и е от 2020. Възложител на строителството е "МЕНАТУОРК ПРОДЖЕКТ" АД. В борда на директорите влизат Кеворк Крикорян, Николай Димов и Ивета Паламаркова.
Предвидено е сградата да бъде със смесена функция. Освен жилища тя ще има и магазини.

Общият обем на зданието е разделен от хоризонтални бели призми - балкони, които на места са прекъснати от кубични кашпи с дървета по цялата височина на фасадите подобно на морзова азбука.
Разрешителното за строеж е от лятото на 2022 година.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52
Областният управител на Габрово свиква спешна среща заради общественото напрежение в града
Дата: 10/05, 19:441 Коментар
Янкулов за избора на нов ВСС: Ключовото е дали има политическа воля промените да бъдат реални, а не формални
Дата: 10/05, 19:34