Спартак взе точка в Бистрица и излезе втори

Дата: 28/07, 20:59

Снимка Фейсбук, Спартак Варна

Отборите на ЦСКА 1948 и Спартак завършиха 2:2 в оспорван двубой от втория кръг на efbet Лига в Бистрица. Марио Илиевски откри резултата в полза на домакините в 16-ата минута, а Ахмед Ахмедов изравни в 41-вата минута. Неделко Пишчевич отново даде аванс на "червените" в последната минута на редовното време на първата част. Антонио Вутов възстанови паритета в 72-рата минута от дузпа, отсъдена след близо 7 минути разглеждане от ВАР и съдията.

Така "соколите" вече имат 4 точки и излязоха на второ място преди изиграването на останалите три срещи от кръга.

Дебют за варненци записаха Па Конате, който излезе титуляр и влезлият след почивката португалец Бернардо Коуто.

Първата по-интересна ситуация в мача бе пред вратата на домакините. В 6-ата минута Кристиан Илич пусна пас по въздуха към Ахмедов в наказателното поле. Нападателят на варненци обаче не успя да достигна до топката. Малко след това Касиано Бузон опита да изненада стража на Спартак с удар в близкия ъгъл, но Мартин Величков изби в корнер, пише gong.bg.

Така се стигна до 16-ата минута, в която резултатът бе открит. Центриране на десния бек Нгуинда, заменил в последния момент Стив Фуртадо, предизвика разбъркване в наказателното поле на гостите. Шут на Бузон бе отразен от Мартин Величков, но при добавката на Марио  Илиевски топката се спря в мрежата на Спартак. За северномакедонеца това бе първи гол с червената фланелка.

Четири минути преди почивката гостите изравниха след поредица от грешки на съперника. Опитният Александър Цветков надигра Ивайло Марков на фланга и центрира към Ахмедов, който изпревари Теодор Иванов и прати топката в мрежата на домакиините за 1:1.

Секунди преди почивката поредно добро центриране отдясно на Нгуинда бе засечено с глава от Пишчевич, а майсторският му удар матира вратаря Величков за втори път - 2:1.

Втората част започна с две промени в състава на ЦСКА 1948. Бирсент Карагарен и Емил Ценов заеха местата на Ивайло Марков и Парвиз Умарбаев.

В 64-тата минута реферът Петър Кузев отсъди дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов след единоборство с Ахмедов. Оснаха съмнения обаче и за игра с ръка първо на нападателя на варненци и се отвори работа за ВАР-екипа.

След близо 5 минути съдията бе привикан да разгледа положението на монитора и след още 3 минути размисъл той все пак отново посочи бялата точка, отказвайки да отмени първоначалното си решение.

Зад бялата точка застана Антонио Вутов, който показа железни нерви и хладнокръвно прати топката в мрежата за ново равенство - 2:2. Логично, той не показа радост след попадението, тъй като миналия сезон игра за ЦСКА 1948.

Спартак: 76. Мартин Величков, 88. Радослав Димитров, 44. Ангел Грънчов-капитан, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 5. Йоан Бауренски, 16. Кристиан Илич, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов (39. Антонио Вутов, 7. Бернардо Коуто, 11. Виктор Митев, 99. Даниел Халачев)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов

Иван Христов на плажа: Това е истинска снимка
Дата: 08/09, 13:46

На косъм от нова трагедия във Варна: Ето откъде е паднала отломката на Входа на Морската
Дата: 08/09, 13:41

Орбан: Това може да разруши ЕС
Дата: 08/09, 13:38

България приема Северна Ирландия на пълния "Христо Ботев" тази вечер в Лига на нациите