кадър: Нова тв
Заместник-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев коментира старта на новия 52-ри парламент, като открои като основни приоритети избора на правителство и приемането на държавния бюджет.
По думите му опозицията трябва да изпълнява ролята на „алтернатива“ и да бъде конструктивна и организирана, за да предлага реална политическа конкуренция. Той подчерта, че силната опозиция е необходима за всяко управление и може да се превърне в „перманентна алтернатива“, ако бъде последователна и отговорна, предава Нова телевизия.
Дончев заяви, че ГЕРБ подкрепя принципа председателят на Народното събрание да бъде излъчен от най-голямата парламентарна сила, като това следва демократичната традиция. По думите му обаче към момента не е ясно коя кандидатура ще бъде предложена.
В коментар за възможни конституционни промени и реформи в съдебната система той посочи, че ГЕРБ би подкрепил разумни предложения, ако те са в интерес на държавата и институциите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От 1 май Варна ще е с нови цени на такситата
Дата: 30/04, 18:01
Обявиха предсрочни парламентарни избори на 7 юни в Косово
Дата: 30/04, 17:38
Пиар експертът Максим Бехар: Ниските данъци са наше предимство, което трябва да използваме
Дата: 30/04, 17:273 Коментара
Тежка катастрофа със загинал край село Самоводене
Дата: 30/04, 17:15