Германия е на 1/4-финал

Дата: 30/06, 00:22

кадър: БНТ 3

Германия стана вторият тим, който се класира за 1/4-финалите на Евро 2024. Домакинът на турнира победи с 2:0 Дания в сблъсъка между двата тима от 1/8-финалите след една доста бурна вечер в Дортмунд.

Тя бе бурна в буквален и в преносен смисъл. В буквален, защото в средата на първото полувреме над стадиона се изви страхотна гръмотевична буря, заради която срещата бе спряна за близо 25 минути.

А в преносен - защото мачът бе страхотно зрелище, с много положения пред двете врати, страхотни спасявания, отменени голове и важни намеси на ВАР, предава Спортал.

Все пак Бундестимът успя да наложи волята си и стигна до успеха с голове на Кай Хавертц от дузпа в 53-тата и Джамал Мусиала в 68-ата минута.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!