Снимка: Община Ардино
Кметът на община Ардино - инж. Изет Шабан, за пореден път обяви частично бедствено положение вследствие на обилни валежи и снеготопене при обявен „червен“ код в периода 3 - 4 - 5 февруари.
В резултат на повишеното водно ниво на река Арда е залят железобетонен мост от републиканската пътна мрежа в района на село Китница. Съоръжението е станало непроходимо, което отново остави без пътна връзка редица населени места, съобщават от Община Ардино.
Мярката се отнася за част от територията на общината и обхваща шест населени места: Русалско, Любино, Латинка, Аврамово, Песнопой и Сполука. Засегнатият мост е единствената транспортна връзка за жителите на тези села.
Със заповед на кмета е забранено движението и пребиваването на моторни превозни средства в определените критични участъци с цел гарантиране на безопасността на населението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Сайтът, в който са публикувани видеата, заснети в АГ-кабинет в София, не е български и е бил с платен достъп
Дата: 05/02, 18:48
Лавина затрупа двама скиори в Доломитите в Италия
Дата: 05/02, 18:36
Иван Таков: Радев ще е опонент на БСП за изборите
Дата: 05/02, 18:361 Коментар
Недекларирани над 14 тона зеленчуци разкриха на „Лесово“
Дата: 05/02, 18:17
Пламна заведение на плажа в курорта Слънчев бряг
Дата: 05/02, 18:10