Андерлехт поднесе една от изненадите във втория кръг на Лига Европа

Дата: 03/10, 22:12

снимка: Пиксабей

Отборът на Андерлехт поднесе една от изненадите във втория кръг на Лига Европа, след като осъществи бърз обрат и спечели с 2:1 като гост на Реал Сосиедад.

Мачът започна чудесно за баските, които поведоха в резултата още в петата минута. Тогава отне Умар Садик топката от Матиас Йоргенсен в наказателното поле, след което я центрира към Пабло Марин, който се разписа с удар от движение. Постепенно гостите заиграха по-добре и съумяха да изравнят в 28-ата минута чрез шут по земя на Луис Васкес.

В 40-ата минута Тео Леони се възползва от избита топка след пряк свободен удар и със страхотно воле от границата на наказателното поле направи обрата в мача пълен. През второто полувреме домакините наложиха натиск, но не успяха да вкарат поне изравнителен гол, а гостите също не съумяха да реализират ново попадение, предава Спортал.

Това е втора поредна победа за Андерлехт в Лига Европа след успеха с 2:1 над Ференцварош преди седмица. Реал Сосиедад пък отново не спечели след равенството 1:1 с Ница в първия кръг. В следващия си мач в турнира белгийският гранд ще бъде домакин на Лудогорец на 24 октомври, а в същия ден „чури урдин“ ще бъде в ролята на гост на Макаби (Тел Авив) в Белград.