Спартак изпрати шефа с феноменална победа

Дата: 06/10, 19:38

Снимки Булфото

"Соколите" взеха невероятна победа след изключителна победа в последния мач на Павлин Николов като техен собственик.

Спартак победи Локомотив София с 3:2, след като изоставаше с 0:2, но стигна до успеха с гол последната минута на редовното време.

Мачът стартира прекрасно за Локо в дебюта на Антон Велков като треньор на столичани, а Красимир Станоев откри след само две минути игра. Анисе Бру пък удвои актива на Локо 11 по-късно. Така „железничарите“ овладяха контрола на двубоя, но в 28-ата Кристиан Илич намали пасива на „соколите“, пише gong.bg.

Положенията през второто полувреме продължиха с бесни темпове, каквото беше и това на мача, а след точно час игра голмайсторът на Спартак – Ахмед Ахмедов, изравни паритета на „Коритото“.

Така, трябваше домакинските фенове да изтраят до 90-ата минута, когато Ивей Ромееш донесе трите точки за „соколите“, пращайки феновете в екстаз.

Победата прати Спартак Варна на четвъртото място във временното класиране на efbet Лига и тимът вече има 21 точки, докато Локо София е 14-ти с 10 точки.

Срещата на "Коритото" започна вихрено и не беше изминала и една минута, когато Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция в наказателното на съперника и стреля, но Любенов с тяло блокира. След изчистването на топката Локо София откри резултата. Столичните "железничари" откриха бързо резултата във Варна. Анте Аралица даде прекрасен пас към Анисе Бру, който се позабави малко и не стреля, след което комбинира с Красимир Станоев, който с премерен удар откри резултата - 1:0 за Локо София.

В осмата минута Локо София атакува опасно отдясно, а Анисе Бру даде подканващо центриране за Анте Аралица. Ангел Грънчов тръгна да пресича и успя, но малко го раздели от това да си вкара куриозен автогол. След 13 минути Локо София покачи аванса си при визитата във Варна. Анте Аралица отново намери Анисе Бру, който изпревари Виктор Митев и с едно докосване елиминира капитана на Спартак и вратаря на "соколите", след което отбеляза в опразнената варненска врата за 2:0.

В 23-ата Локо София стигна до фантастичен шанс за трети гол в срещата. От центъра на терена с вертикален пас изведнъж изведен се оказа Анисе Бру, който излезе сам срещу Величков. Стражът скъси ъгъла за удар и с тяло парира втория голмайстор за Локо София.

Пет след това "соколите" върнаха един гол в срещата. Кристиан Илич надигра отдясно Доналдо Ацка, а Виктор Митев опита с глава да комбинира с Ахмедов, който беше съборен в наказателното поле на Локо София. Последва удар от средна дистанция, който беше блокира, но топката отиде у Илич, който с плътен шут с левия крак намали пасива на Спартак - 1:2.

Десетина преди края на първата част Ивей Ромееш получи пас вдясно и центрира към Ахмед Ахмедов, чийто удар с глава не затрудни Александър Любенов. В самия край на полувремето Спартак Варна стигна до чисти две ситуации за гол в края на полувремето. Ивей Ромееш центрира отдясно, а Виктор Митев свали към свой съотборник, чийто удар беше блокирано от бранител на Локо София. Топката отиде към Филип Лесняк, който стреля силно с десния крак, но Любенов се намеси авторитетно.

В 58-ата Ивей Ромееш пусна хубав вертикален пас към Па Конате вляво, а крайният бранител отправи удар от движение с левия си крак, който беше неточен. "Соколите" изравниха резултата след час игра. Антонио Вутов видя с прекрасен пас движението на Ахмед Ахмедов, който заблуди Ламбез и Димов и с левия крак направи безпомощен Любенов - 2:2.

В 64-тата минута Спартак получи стимул след изравнителния гол и можеше да направи пълен обрат. Па Конате даде пас отляво надясно към Ивей Ромееш. Бившият играч на Етър шутира силно по диагонала, ала встрани от столичната врата. Седем по-късно Александър Цветков проби отдясно и се надигра с футболист на Локо София. Офанзивният играч даде остро центриране, но и Ахмед Ахмедов, и Антонио Вутов не успяха да засекат.

Девет преди края на двубоя Спартак можеше да вкара трети гол в срещата след корнер. Александър Цветков центрира, но Диков изби. Топката отиде у Ивей Ромееш, който стреля, но кълбото беше блокирано от бранител на Локо София. След това Стив Траоре от гостите блокира нов удар от играч на "железничарите".

Варненският тим оформи пълния обрат на "Коритото" в самия край на редовнотов реме. Ахмед Ахмедов получи дълъг пас от Вутов. Той стреля, но Любенов спаси. След единоборство топката се отклони вляво, където беше Ивей Ромееш, а той с фин удар направи 3:2 за Спартак.

Спартак Варна: 76 Мартин Величков - ВРАТАР 3 Матео Петрашило 4 Франьо Пърце 5 Йоан Бауренски 8 Филип Лесняк 11 Виктор Митев - капитан, 14 Ивей Ромееш 16 Кристиан Илич 29 Ахмед Ахмедов 39 Антонио Вутов 44 Ангел Грънчов

Локо София: 24 Александър Любенов - капитан, 5 Атанасиос Пицолис 12 Бруно Франко 31 Красимир Станоев 26 Мамаду Диара 4 Диме Димов 13 Селсо Рапосо 47 Стефан Ламбезе 29 Анте Аралица 3 Нтоналнто Атска 11 Анисе Бру