Минимално, но все пак Лудогорец взе своето срещу Локомотив Пловдив

Дата: 06/10, 22:43

Кадър Диема спорт

Лудогорец постигна късна, но важна победа срещу Локомтотив Пловдив с 1:0, с което еднолично води в класирането с 3 точки пред Левски и мач по-малко от "сините". Голът на победата отбеляза Рик Джонатан в 84-ата минута с далечен удар в долния ляв ъгъл. През цялото време Лудогорец владееше повече топката, но създаде по-чистите положения през второто полувреме. Два пъти гредите също помогнаха на Мартин Луков, но в крайна сметка шампионите спечелиха, пише Факти.

Домакините от Разград започнаха по-активно първите минути и те минаха под знака на домакинския натиск.

В 11-ата минута Квадво Дуа нанесе първи точен удар, който обаче не затрудни Луков. Малко по-късно Камара напредна през центъра и пусна към Пьотровски, който стреля, но Сегура направи добър шпагат и попречи на голов удар.

След 30 минути игра Лудогорец отново бе близо до попадението. Ерик Маркус стреля високо над вратата.

До полувремето домакините имаха още един шанс, след като Дерой Дуарте засече с глава центриране от ъглов удар, но Луков спаси.

В началото на втората част се получи тежък сблъсък между Камара и Луков, но той се размина без сериозни контузии.

Гостите опитаха да изненадат своя съперник в 60-ата минута, когато Камдем стреля от дистанция, но Бонман се справи.

Постепенно Лудогорец наложи натиск и създаде няколко чисти голови положения. Първо Диниш Алмейда засече центриране от пряк свободен удар, но Луков закова топката на голлинията, въпреки че голяма част от нея бе я преминала гол няваше.

Малко след това Ивайло Чочев стреля от дистанция, но Луков отново се справи.

Последваха две поредни възможности пред Маркус. Първо той стреля, а Луков спаси с крак, а след това разиграването приключи отново с топка при Маркус, който стреля, но топката излезе аут, след като се разходи по голлинията.

В 75-ата минута и гредата бе помощник на Мартин Луков. След центриране отдясно Чочев игра с глава, но топката се удари в гредата.

6 минути преди края на мача Лудогорец все пак отбеляза гол. Рик Джонатан пое на левия фланг, напредна няколко метра и със страхотен шуп по земята прати топката в долния десен ъгъл на Мартин Луков - 1:0.

Локомотив Пловдив бе близо до изравняването в 88-ата минута, когато Пешов се озова непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му бе неточен.

Във втората минута на продължението Рик Джонатан можеше да "затвори" мача, но пропусна.

В продължението "чарно-белите" опитаха да изравнят, но не създадоха кой знае какви възможности. В същото време Рик Джонатан бе близо и до втори гол, но топката се чукна в левия стълб.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0
1:0 Рик Джонатан 84

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман – 14. Дени Групер, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон (72' - 77. Кайо Видал) – 23. Дерой Дуарте, 6. Якуб Пьотровски (К) (90+3' - 30. Педро Нареси)– 7. Рик Джонатан, 20. Агибу Камара (56' - 18. Ивайло Чочев), 77. Ерик Маркус – 9. Квадво Дуа (72' - 12. Руан Круз)

Старши треньор: Игор Йовичевич

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 88. Мартин Луков – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем – 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев (72' - 19. Мартин Хайдаров) – 80. Марсилио (72' - 16. Кристиян Пешов), 14. Димитър Илиев (К) (90' - 12. Ефе Али), 17. Николас Пенев (81' - 10. Мартин Петков) – 9. Хуан Переа

Старши треньор: Любослав Пенев

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!