кадър bTV
редактор Веселин Златков
„Изпитите след 7 клас са едни от най-важните в нашата система на образованието. Защото е ясно, че децата ще продължат да учат, но въпросът е къде“, това заяви по bTV директорката на училище във Пловдив Елена Кисьова.
Като учител по български език и литература, тя даде ценен съвет за справянето със задачите от НВО, които този път са по-различни. Новото е първата част от изпита, който продължава 75 минути и е тест. Втората част, която ще започне след почивка, е прерарзказ.
Кисьова посъветва учениците преди всичко да са максимално спокойни и много внимателно да четат условията на задачите от теста. Тя специално подчерта, че е важно да внимават за въпросите от типа „вярно - невярно”. За преразказа директорката обясни, че трябва да се внимава дали има изискване той да е от гледната точка на друго лице.
Училищата са готови с черни химикалки, каквито се изискват за избора и учениците и родителите им не бива да се притесняват от това, заяви директорката.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28
Пристигна пореден кораб с аржентински слънчоглед с пестициди над нормата
Дата: 11/05, 10:24