75 процента спад на мигрантския поток на българо-турската граница


21/06/2024, 20:08

Снимка: Булфото

Вътрешният министър Калин Стоянов отчете 75% спад на мигрантския поток от към българо-турската граница, предаде БНР.

"Това е резултат на предприетите от министерството комплексни мерки за охрана на държавната граница и засиления диалог с турската страна като към момента ситуацията с нелегалната миграция е овладяна," посочи още той.

По думите на Калин Стоянов: За последното денонощие имаме 187 опита за нелегално влизане на лица от трети страни. Сравнено със същата дата миналата година – те са 1028. Около 19 хиляди са незаконно опиталите да преминат българо-турската граница от началото на годината до момента. За сравнение за същия период миналата година – те са 73 000."

Министър Стоянов бе в Царево. Най-югоизточната българска община е домакин на инициативата Български туристически награди, която се провежда за шеста поредна година в партньорство с Министерството на туризма.  

Мотото на събитието е "България – сигурна дестинация“, послание за съвместните усилия на министерствата на вътрешните работи и на туризма да предоставят сигурна среда както на туристите, избрали България като място за отдих, така и на жителите на морските общини.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 29/08, 06:10

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 29/08, 06:10

По Черноморието ще бъде предимно слънчево
Дата: 29/08, 06:00

Спортът по телевизията в събота 29 август
Дата: 29/08, 05:00

Хороскоп за събота: Телец - разговор; Лъв - харизма; Скорпион - дипломатичност; Стрелец - оптимизъм; Водолей - уединение
Дата: 29/08, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия