Булфото
Григор Димитров започна тренировки на кортовете на “Уимбълдън” седмица преди началото на турнира. Откритото първенство на Великобритания стартира на 1 юли, а нашето момче ще запише 14-ото си участие.
2014 година е най-добрата за Гришо на трева. Тогава той игра полуфинал тук.
Вчера Гришо тренира на “Ол Инглънд Клъб” с настоящия шампион на „Уимбълдън“ Карлос Алкарас, предаде Блиц.
Димитров и испанецът отпаднаха рано от турнира в “Куинс”, който също се провежда в Лондон. Григор загуби драматично от Себастиан Корда (САЩ) с 4:6, 6:3, 5:7, а Алкарас от британеца Джак Дрейпър с 6:7(3), 3:6.
Тази година „Уимбълдън“ ще бъде с рекорден награден фонд от 50 милиона лири, като увеличението е с 11,9 процента спрямо миналата.
Шампионите при мъжете и при жените ще получат по 2,7 милиона долара. Това ще рече, че Григор го очаква изключително огромен хонорар, ако най-после успее да спечели титла от Шлема.
При отпадане още в първия кръг всеки участник ще вземе по 60 000 лири.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в събота 29 август
Дата: 29/08, 05:00
Хороскоп за събота: Телец - разговор; Лъв - харизма; Скорпион - дипломатичност; Стрелец - оптимизъм; Водолей - уединение
Дата: 29/08, 04:30
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 29/08, 04:00
На 29 август 1966 г. Бийтълс изнасят последния си концерт
Дата: 29/08, 04:00