Лудогорец победи с 3:0 като гост Крумовград

Дата: 16/09, 00:07

кадър: Диема спорт

Лудогорец победи с 3:0 като гост Крумовград в последния мач от неделната програма на Първа лига. С два гола се отличи Руан Крус, разписал се във всяко от двете полувремена.

Шампионите можеха да вземат преднина още в шестата минута, но ударът на Матиас Тисера беше спасен от Янко Георгиев. Три минути по-късно шут от дистанция на Руан Крус изненада вратаря Георгиев, който не се намеси добре и гостите от Разград поведоха в резултата, предава БНР.

В средата на първото полувреме Кайо Видал стреля по диагонал, но този път Янко Георгиев се намеси по-добре. Добавката на Тисера беше блокирана в последния момент от бранител на "жълто-сините", а удар на Франсиско Гомес излезе в аут.

В 56-ата минута Кайо Видал би по земя, но Георгиев отново спаси вратата си от ново попадение.

Три минути след това Лудогорец реализира втория си гол в двубоя. Бразилецът Крус стреля от въздуха, топката се отклони в Матей Шимич и влезе във вратата на Крумовград.

В 83-ата минута влезлият като резерва дебютант Ерик Маркус с шут от разстояние също се разписа в двубоя. Това е първо попадение за бразилския халф с екипа на Лудогорец.

Шампионите са на второ място в класирането с актив от 16 точи с актив от 5 победи и едно реми, като изостават с три след лидера Левски.

Крумовград има само шест пункта и е на 13-то място в Първа лига.