Пиксабей
Клиенти на банка ДСК са останали неприятно изненадани в петък сутрин, когато са получили съобщения на електроните си пощи, свързано с обновление на услугите им, предаде Пловдив 24.
Оказва се, че това е фалшива атака, целяща да източи пари от сметките на гражданите. Потребители коментират, че вече има и ужилени.
Вероятно мейлите са пращани на случаен принцип, но са уцелили.
Хората да подканени да натиснат конкретен линк, който активира хакерската атака и започва кражбата на парите.
Ето го и конкретното съобщение:
"Уважаеми клиенти,
За Вашето удобно и сигурно ежедневно банкиране въвеждаме задължително обновяване на инструментите Ви за сигурност.
Изпълнението на този процес гарантира актуалност на Вашите данни, като преминаването му е задължително за всеки клиент.
Можете да го направите, като натиснете тук."
Съобщението изглежда доста автентично и трябва да се внимава.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Две групи издирвали Кузев преди побоя, един от участниците разказал всичко в полицията
Дата: 29/08, 00:04
Моторист е в тежко състояние след сблъсък с автомобил на околовръстното на Лясковец
Дата: 28/08, 23:55
Кремъл не коментира твърденията, че може да възобнови контакт с Киев
Дата: 28/08, 23:41
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 28/08, 23:40