Отмениха гол на Германия в самото начало

Дата: 29/06, 22:19

кадър: БНТ

Германия и Дания играят при резултат 0:0 в сблъсъка помежду си от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд.

Юлиан Нагелсман е избрал да започне мача с Кай Хавертц на върха на атаката и Льорой Сане и Джамал Мусиала на крилата. Илкай Гюндоган ще действа зад гърба му, а в средата на терена ще си партнират Тони Кроос и Роберт Андрих, предава Спортал.

Каспер Юлманд пък е предпочел Расмус Хойлунд като изнесен нападател и Кристиан Ериксен и Андреас Сков Олсен зад гърба му. Йоаким Меле и Александър Ба са в ролята на халф-бекове, а Пиер-Емил Хьойберг и Томас Дилейни са двамата опорни халфове.

Германия започна вихрено мача и можеше да открие резултата още в 4-ата минута. Нико Шлотербек прати топката в мрежата след центриране от корнер, но попадението не бе зачетено заради нарушение в атака на Йошуа Кимих.

В 6-ата минута самият Кимих отправи мощен шут от далечна дистанция и принуди Каспер Шмайхел да прави важно спасяване, предава Спортал.

При последвалия корнер дойдоха нови проблеми за Шмайхел след нов изстрел с глава на Шлотербек, но стражът отново бе на мястото си.

В 10-ата минута последва поредна добра атака на Бундестима. Този път Кай Хавертц получи топка зад защитата и реши да шутира от воле, но Шмайхел се изяви с ново спасяване.

След това при корнера Роберт Андрих стреля с глава и отново стражът на датчаните бе на правилното място, за да улови.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!