Девойките на България са в топ 8 на Европейското във Варна

Дата: 06/07, 15:39

Снимки Пресслужба Българска федерация по хандбал

Българският национален отбор по плажен хандбал за девойки постигна страхотен успех, като се класира в първата осмица на Европейското първенство по плажен хандбал във Варна.

Българките изстрадаха класирането след трудна победа над аутсайдера Румъния с дузпи (29:20, 14:21, 10:6), като през второто полувреме уцелихме цели 5 греди.

Преди това в ключов за класирането ни мач Швеция излъга също с дузпи Чехия и отвори пътя на българките, които се нуждаеха от задължителна победа над Румъния, за да бъдат един от двата най-добри трети отбора в предварителните групи.

Нася Асенова   и Мартина Тодорова вкараха по 12 гола за българките, които завършиха трети в група В след Германия и Унгария. В 17 часа днес срещаме на четвъртфинал Нидерландия.

Да подкрепи българските отбори във Варна пристигна министърът на младежта и спорта Георги Глушков.

Започна обновяването на детското отделение в МБАЛ Ботевград по проект „Светулка“ с подкрепата на А1
Дата: 11/07, 17:10

Община Варна извърши частични ремонти на около 100 детски площадки за три месеца
Дата: 11/07, 17:07