Кадър Нова
Какво се случва в ДПС коментираха журналистът Асен Генов и социологът Мира Радева в „Твоят ден" по NOVA NEWS.
Генов каза, че трябва да се изчака изявлението на Ахмед Доган, за което се говори, за да се направят кардинални изводи. Той допълни, че „Делян Пеевски се опитва да съсредоточи свръхвласт в ръцете си вътре в ДПС". Журналистът посочи, че в се вижда съпротивата в партията, но в същото време ДПС се опитва да убеди обществото, че проблем няма.
Радева каза, че единственият начин да се променят отношенията между избиратели и политици е депутатите да бъдат по-близо до гласоподавателите. Това няма как да се случи при сегашната пропорционална система, допълни тя, тъй като листите се определят от ръководството на партията или дори от самия лидер.
Генов каза, че пропорционалната система дава точно представяне на политическите настроения в страната.
Радева смята, че вървим към нови избори, които обаче няма да произведат нещо различно.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям пожар под Джъмбо във Варна в сервиз за газови уредби
Дата: 28/08, 19:29
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 28/08, 19:20
Жена падна от скалите на Камен бряг
Дата: 28/08, 19:19