pixabay
Следващата работилница за бродиране на български шевици „Да хванем иглата“ ще бъде организирана на 15 февруари в Посолството на България в Токио, Япония. Това съобщи с публикация във Фейсбук Ирен Ямами, която води творческите занятия.
В публикацията се посочва още, че ателието ще бъде разделено на два основни сегмента – теоретична част, включваща лекция с демонстрация на различни бодове, използвани при бродиране на български шевици, последвана от практическа част, в която всеки участник ще може да опита да приложи наученото на практика.
Българката Ирен Величкова – Ямами живее в Япония повече от 30 години. Тя е изследовател в областта на шевиците и бродирането с награди от международни конкурси и изложби. Сред проектите ѝ е ръчно извезана карта на България, в която са включени 144 шевици, характерни за различни краища на страната. Ирен Ямами е автор на книгите „Архаични символи в бродерията“ и „България в шевици“, които са преведени на три езика, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Унгария и Словакия искат от Хърватия транзит на руски петрол
Дата: 16/02, 08:14
България е с най-ниската ставка на подоходен данък в Европа
Дата: 16/02, 08:11
Атанас Русев за свършеното по случая „Петрохан“: Това е бедствие, те линчуваха жертвите
Дата: 16/02, 08:02
Натоварено движение тази сутрин на "Капитан Андреево" и "Калотина"
Дата: 16/02, 07:58
ОДМВР - Варна: Внимание джебчии! Бъдете бдителни и пазете личните си вещи около храмове и магазини
Дата: 16/02, 07:53