кадър: БНТ
Свличане на скални маси край източната част на крайбрежната алея в Ахтопол притесни местните жители. Ерозионното явление там е от доста време. През последните дни обаче ситуацията е наистина сериозна.
„Сигнали са подавани през последните 4 години към министерство, към Община Царево, но резултат няма. Ситуацията не е изненадваща – очаквахме това да се случи. Според нас не е достатъчен само ремонт на алеята, необходимо е укрепване, защото има и други опасни участъци.“, каза пред БНТ Огняна Илиева, жител на Ахтопол.
Хората в града се притесняват, че с наближаването на летния сезон рискът за туристите ще нарасне.
„Тук ежедневно се разхождат семейства с деца. Алеята буквално се разпада пред очите ни. Ако не се вземат мерки навреме, може да се стигне до сериозен инцидент.“
Към момента достъпът до най-рисковия участък е ограничен, а местните настояват за спешни и дългосрочни мерки, за да се предотвратят нови свличания по крайбрежната алея.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Зам. главният секретар на МВР: В болница съм
Дата: 23/02, 20:211 Коментар
Лудогорец изгуби от Ботев Пловдив и изостана на 10 точки от върха
Дата: 23/02, 20:19
Политолог: Поканата на Асен Василев към Радев е капан
Дата: 23/02, 20:09
Атанас Михов е новият областен управител на Варна
Дата: 23/02, 20:02
МС оттегля предложението за председател на ДАНС да бъде назначен Деньо Денев
Дата: 23/02, 19:451 Коментар