Снимка: Пиксабей
Проблемът с безводието ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет. По последни данни, близо 15 хиляди души са засегнати от режим на водата, като ситуацията е най-тежка в Търговище и Велико Търново, предава БНТ.
Направеният анализ сочи, че остарялата водопреносна мрежа е един от основните проблеми. Около 2/3 от тръбите са азбестоциментови, с изтекъл експлоатационен срок, а още около 14% са стоманени, които са податливи на корозия и течове.
На места няма и достатъчно водоизточници. В началото на месеца пред депутатите - министър Шишков заяви, че трайното решаване на проблема с безводието в страната преминава през мащабна подмяна на амортизираната водопроводна мрежа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
По Черноморието остава горещо
Дата: 30/06, 06:00
Как да виждаме по-добре?
Дата: 30/06, 05:40
Спортът по телевизията във вторник 30 юни
Дата: 30/06, 05:00
Хороскоп за вторник: Телец - късмет; Рак - компромис; Везни - семейство; Стрелец - нови възможности; Водолей - недоверие
Дата: 30/06, 04:30
На 30 юни 1925 г. е прокаран първия телефонен кабел, свързващ Европа и Южна Америка по дъното на Атлантическия океан
Дата: 30/06, 04:00