снимка: Община Варна
Заради ремонтни дейности по тръбопровода от Канално-помпена станция „Аспарухово“, който преминава по дъното на Варненско езеро, Басейнова дирекция „Черноморски район“ е назначила съвместна проверка и взимане на водни проби от Регионална лаборатория – Варна към ИАОС.
При проверката е установено, че пломбата на аварийния савак не е с нарушена цялост и не е имало отвеждане на отпадъчни води към водите на Варненско езеро.
Специалисти от регионалната лаборатория са взели една проба повърхностна вода от езерото в близост до канално-помпената станция, в района на напорния тръбопровод.
Пробата вече e анализирана в лабораторни условия за съдържание на разтворен кислород, биологична потребност от кислород, азот амониев, азот нитритен, азот нитратен, общ азот, общ фосфор и ортофосфати.
Резултатите от проведеното изпитване ще се интерпретират съобразно нормативно установените показатели за характеризиране на повърхностните води. Протоколът от изпитването е предоставен на компетентните органи, съобщават от Изпълнителната агенция по околна среда.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Протест пред парламента срещу участието на България в "Съвета за мир"
Дата: 27/01, 07:22
Отлагат ремонта на тунел "Топли дол" по "Хемус", движението днес ще е в двете тръби
Дата: 27/01, 07:17
Сериозен ръст на турските туристи във Варна
Дата: 27/01, 07:11
ОДМВР-Варна: Пътната настилка в областта е мокра, има риск от поднасяне
Дата: 27/01, 07:06
Абонатите без ток днес във Варна и областта
Дата: 27/01, 06:59