Шуменско се отдалечава от грипна епидемия


Дата: 27/01, 00:15

снимка: Булфото

След 3 седмици с ръст на заболелите от грип Шуменска област обърна тенденцията и днес здравните власти отчетоха спад.

Според данните на Националния център по заразни и паразитни болести през периода 19 – 25 януари болните от грип и остри респираторни заболявания в областта е 174,07 на 10 000 жители. За сравнение, през предходната седмица болните бяха 183,07 на 10 000 души от населението.

Така възможността за достигане на епидемичното ниво от 224 на 10 хиляди жители, поне засега, изглежда все по-ниска, предаде Шум бг. 

„По последна информация от днес в училищата в областта има спад и на отсъстващите ученици, като те вече са под 10%. Нещата обаче са динамични и ние продължаваме да следим информацията от лечебните заведения, общопрактикуващите лекари и от учебните заведения", каза за ШУМ.БГ началникът на отдел Противоепидемичен контрол в Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ д-р Борянка Илчева.  

Шуменско все още остава със заболяемост над средната за страната, която е 149,03 на 10 000 души.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пилотът Златина Батищева: При турболенция самолетът просто пропада, но няма как да катастрофира
Дата: 27/01, 11:39

Кучето на Стаси Айви прикова вниманието на зрителите
Дата: 27/01, 11:39

Епидемиолог: Грипът е като руска рулетка, не се знае по какъв начин ще протече при различните пациенти
Дата: 27/01, 11:361 Коментар

Плевнелиев нападна Путин и Тръмп: Единият е Хитлер, другият не разбира демокрацията
Дата: 27/01, 11:302 Коментара

Numbeo: Варна е на второ място в България по качество на живот след Пловдив
Дата: 27/01, 11:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия