Булфото
В държави извън Европейския съюз да се образуват до 20 броя секции извън дипломатическите и консулските ни представителства на Република България в съответната държава, прие на второ четене правната комисия, която разглежда общ законопроект за промени в Изборния кодекс. Предложението е на ПГ „Възраждане“.
Според Надежда Йорданова от „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) се ограничава възможността на сънародниците ни, извън ЕС, да упражнят правото си на глас.
Комисията отхвърли предложението на „Възраждане“ от един IP адрес да може да бъде подадено само едно електронно заявление за гласуване през интернет страницата на ЦИК. Не бе прието и това на ПП-ДБ за не повече от четири електронни заявления, предаде БТА.
Предвижда се отпечатването на бюлетините и свързаните с тях дейности се възлага и контролира от Централната избирателна комисия. Министерският съвет координира дейността на органите на изпълнителната власт във връзка с материално-техническото осигуряване на изборите и подготовката на оптичните устройства за сканиране на бюлетини. Оптичните устройства за сканиране на бюлетини се съхраняват при условия и по ред, определени с решение на Министерския съвет.
Мая Димитрова заяви, че „БСП-Обединена левица“ ще направи предложение за отлагане на въвеждането на сканиращите устройства за 1 януари 2027 г .
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 17/01, 02:50
Потърпевш: Тази вечер над 30 автомобила спукаха гуми в тази дупка на магистралата Варна - Шумен
Дата: 17/01, 02:001 Коментар
17 януари 1966 г. - Водородни бомби падат край испанско рибарско селище
Дата: 17/01, 01:30
Луксозни офиси за продажба в квартал Чайка, гр. Варна
Дата: 17/01, 01:20