снимка: Европейска прокуратура
Европрокуратурата обвини български бизнесмен заради опит за измама с китайски селскостопански машини, които се опитал да представи за български.
В Софийския окръжен съд е предявен иск за опит за измама по европейски проект за близо 2 милиона евро.
Случаят е от 2021 година когато Министерството на планирането на Република Конго обявява поръчка за оборудване в секторите на зърнопроизводството, дърводобива и преработката, предаде БНР.
Спечелилата търга компания трябвало да осигури трактори и селскостопански машини, които задължително да са от страна членка на ЕС.
За да изпълни изискванията, обвиняемият е декларирал български произход на оборудването. Инспекцията обаче показала, че част от машините са от Китай, а в някои от случаите декларираните производители изобщо не съществували.
Ако бъде признат за виновен, обвиняемият може да получи между 1 и 6 години затвор и да бъде глобен между 1000 и 5000 евро.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Винарска изба "Варна" празнува Трифон Зарезан
Дата: 17/02, 03:30
На 17 февруари е роден Ед Шийрън
Дата: 17/02, 03:00
Роберт Фицо се срещна с папа Франциск
Дата: 17/02, 02:00
Как се прави здраво сърце?
Дата: 17/02, 02:00
Новоизбраният Видински митрополит с първа литургия
Дата: 17/02, 01:30