снимка: Булфото
Френският президент Еманюел Макрон ще проведе в четвъртък видеоконференция с лидери на страните от Европейския съюз и председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, за да настоява за координиран подход по отношение на забраната на достъпа до социални мрежи за непълнолетни, предаде Ройтерс, позовавайки се на Елисейския дворец.
Министър-председателят на Испания Педро Санчес и представители на Италия, Ирландия и Нидерландия ще участват в разговора, се казва в изявлението, допълва БТА. Елисейският дворец уточни, че окончателният списък с участниците ще бъде обявен по-късно.
"Основната цел е да действаме координирано и да подтикнем Европейската комисия - в положителния смисъл на думата - върви напред със същото темпо като държавите членки", заяви пред журналисти съветник на френския президент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 18 април 1506 г. започва градежа на базиликата „Свети Петър“, продължил 120 години
Дата: 18/04, 04:00
Beauty Center Izida ще отбележи първата си годишнина с бляскаво събитие във Варна
Дата: 18/04, 03:40
Рожден ден празнува Кирил Домусчиев
Дата: 18/04, 03:00
Шефът на КУБ Корпорация: Стига лъжи по наш адрес!
Дата: 18/04, 02:40
Папа Лъв XIV с предупреждение за изкуствения интелект
Дата: 18/04, 02:00