кадър: БНТ
Днешният първи състезателен ден след официалното откриване на XXV зимна Олимпиада ще премине без българско участие.
Игрите бяха открити снощи с основна церемония в Милано на стадион "Сан Сиро", на която сред гостите бяха държавният глава Илияна Йотова и председателят на БОК Весела Лечева, както и с по-малки церемонии на други три локации, които приемат състезания в отделните спортове до края на Олимпиадата на 22 февруари – в Кортина д’Ампецо, Ливиньо и Предацо.
В събота ще бъдат раздадени първите пет комплекта медали - в спускането в алпийските ски и в дисциплината "Биг еър" на сноуборда при мъжете, както и в скиатлона на 10 + 10 километра в ски-бягането, в дисциплината 3000 метра бързо пързаляне с кънки и в ски-скока от малката шанца при жените, предава Спортал.
В програмата за деня също така са включени и състезания от олимпийските турнири по кърлинг и хокей на лед, ски-свободен стил, шейнички и фигурно пързаляне.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Националният дворец на културата свети в синьо днес и утре
Дата: 06/03, 22:54
Психолог: При по-малките деца е от ключово значение как се представят теми като войните
Дата: 06/03, 22:44
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 06/03, 22:40
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 06/03, 22:40
Асен Василев: Ако МВР беше наше, вътрешен министър щеше да е Бойко Рашков
Дата: 06/03, 22:331 Коментар