Пиксабей
Министерският съвет одобри решение, с което 17 април е определен за професионален празник на дипломираните експерт-счетоводители и регистрираните одитори в България.
Тази професия се утвърждава като важна и необходима, особено в контекста на усилията на държавата за повишаване на прозрачността, фискалната дисциплина, борбата със сивата икономика и укрепването на доверието на инвеститорите, посочват от МС.
Предложението за определяне на празника е на Института на дипломираните експерт-счетоводители. Датата 17 април е избрана, защото е свързана с обнародването на Закона за института на заклетите експерт-счетоводители, извършено през 1931 година.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лукашенко заяви, че се е срещнал с представители на Зеленски в Минск
Дата: 25/06, 22:40
Проф. Олег Асенов: Недофинансирането срина пътната инфраструктура
Дата: 25/06, 22:301 Коментар
Депутат от ДБ: Правителството сервира хляб, без да го плати
Дата: 25/06, 22:251 Коментар
Любомир Николов за акцията в район "Приморски": Задържаните ще станат повече
Дата: 25/06, 22:21
150 евро е глобата за избягване на пътните такси в Гърция
Дата: 25/06, 22:10