Пенсионери падат нарочно в рейсовете за преглед, твърди шеф на транспорта в български град


24/07/2024, 10:01

Булфото

Възрастна жена разказа за претърпян от нея инцидент в градския транспорт в Пловдив.

Тя се е качила на автобус номер 1 и е искала да се придвижи в посока "Коматево".

"Докато пътувахме, изведнъж шофьорът даде газ и навлезе в един много остър завой, после внезапно спря, а аз изхвърчах напред и паднах. Ударих се. Инцидентът стана около 11:20 часа преди дни. Мъжът дойде да ме попита как съм. Развика се от шофьорското място, караше ми се. Закъснявал бил, а през цялото време се утрепа да бърза и не спираше на спирките. 

Няколко жени, които бяха в рейса, ми помогнаха да се изправя. Сама слязох от автобуса, а той през цялото време продължаваше да вика", сподели притеснена тя, предаде Пловдив 24.

Пострадалата жена каза, че на място не е извикала линейка, а е изчакала да се прибере у дома. По думите й медиците са констатирали, че има травма в областта на кръста и са й сложили инжекции.

Дамата иска да се даде гласност на случая, за да се предотвратят повече подобни инциденти. Тя иска също да бъде установен шофьорът, управлявал конкретния автобус.

Пред пловдивското издание Костадин Тотков от "Автобусни превози" направи интересен коментар.

Той сподели, че на телефона за оплаквания не е позванял гражданин с такъв сигнал.

Тотков разясни, че напоследък възрастните хора не се вслушват в съветите им и не сядат в автобусите или пък не се държат здраво за дръжките. Допълни още, че всеки ден има такива инциденти.

Понякога се налага автобусите да бъдат задържани часове, а действително на пострадалите пътници им няма нищо. 

"Заплата за шофьора - няма. Фирмата няма приход и накрая гражданите са лишени от възможност за пътуване." 

Той е на мнение, че някои от пътниците падат нарочно, за да бъдат цялостно прегледани от екипите на спешна помощ.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59

България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар

Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43

Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35

До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия