Снимка Пиксабей
Австралийските власти днес съобщиха, че 20 души са спасени от наводненията в източната провинция Нов Южен Уелс, след като заради проливни дъждове жителите бяха призовани да се преместят на по-високи места, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
В столицата на щата Сидни, най-големият град в Австралия, жители и туристи бяха евакуирани късно вчера, след като опасни наводнения заляха ниско разположеното предградие Нарабийн, съобщиха властите.
Спасителните екипи са реагирали на повече от 1400 инцидента в целия щат от началото на дъждовете в събота, съобщиха власти. Повечето спасителни операции са били свързани с хора, които са се движели с автомобили през наводнените райони.
"Имаше нвнезапни наводнения, които затвориха пътища, и очакваме някои от тях да останат затворени за известно време", гласи изявление на помощник-комисаря на държавните служби за спешни случаи Соня Ойстън.
Властите предупредиха, че в течение на деня са възможни още гръмотевични бури южно от Сидни. Около 72,4 мм дъжд е паднал в северната част на Сидни за 2 часа тази сутрин, съобщи националната метеорологична служба.
Вчера жена е загинала, след като е била ударена от паднал клон близо до Уолонгонг, на около 66 км южно от Сидни, по време на буря, съобщи австралийската телевизия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ограничават за около два часа движението около Катедралата във Варна
Дата: 06/03, 17:46
Варненските полицаи ще започнат работа утре с включени сини светлини на колите си
Дата: 06/03, 17:34
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 06/03, 17:20
Мотошествие и за 8 март във Варна
Дата: 06/03, 17:101 Коментар