кадър Нова нюз
„Както знаете аз съм против машинното гласуване. То се прилага в Европа и показа катастрофални резултати. Има друга политическа аксиома – никога не бройте втори път големи електорални бази данни. Броихме ли втори път - броихме. Произлезе ли нещо хубаво – не”. Това заяви пред Нова нюз математикът проф. Михаил Константинов.
„Около нас ситуацията съвсем не е шеговита. Поне три държави са в тежка политическа криза – Румъния, Сърбия и Босна и Херцеговина. Други две държави са в напрегнати отношения – Гърция и Турция. В РСМ също има тежка криза. Ние бяхме островът на стабилността. Изведнъж направихме всичко възможно да го срутим. Сега плуваме нещастно и се чудим какво става”, допълни той.
Той твърди, че вярва на изборните резултати. „Един месец преди изборите и в самия ден по време на социологическите проучвания и exit пола излизаха с точно тези резултати, които обяви ЦИК”, поясни Константинов.
Относно изчезналите бюлетини, той добави:
„Нека не забравяме, че зад тези 70 гласа, които липсват има подписи от членове на СИК. И тези данни са вкарани първоначално в базата и така е обявен първият парламент. Така, че не е вярно че няма следи от тези гласове”.
На въпрос как си обяснява факта че КС не беше разрешил на ЦИК да публикува протоколите, той отговори по следния начин:
„Това е грешка на КС. Целта на изборните процедури е не толкова да получите един или друг изборен резултат, а да поддържате доверието на хората”.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дизайн на етикети - Печат на етикети
Дата: 16/03, 12:20
Бъч Уилмор и Сунита Уилямс се връщат на Земята след 9 месеца престой на МКС
Дата: 16/03, 11:52
Бивш член на ЦИК: Не е толкова лесно да се подмени цял чувал
Дата: 16/03, 11:40
Атлетико приема Барселона в ключов сблъсък за титлата в Испания
Дата: 16/03, 11:31
Бойко Борисов след ужаса в Северна Македония: "В най-тежките моменти оставаме заедно"
Дата: 16/03, 11:141 Коментар