Виктория Томова с първа олимпийска победа в кариерата си

Дата: 28/07, 21:08

Снимка Фейсбук, Голове, метри, секунди

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, се класира за 1/16-финалите на женския турнир на Олимпиадата в Париж след двусетова победа (6:4, 7:6) срещу полякинята Магдалена Фрех.

Нашето момиче спечели първия сет за 51 минути, а след това се нуждаеше от малко повече от час, за да приключи втората част, а с това и срещата, пишат Голове, метри, секунди на страницата си във фейсбук.

Във втория сет Томова поведе с 5:2 и дори стигна до два мачбола, но Фрех отказа да се предаде и спечели четири поредни гейма. Вики прекъсна негативната серия и вкара сета в тайбрек, в който триумфира със 7:4.

На 1/16-финалите Томова ще се изправи срещу победителката в двубоя между 11-ата в схемата Ема Наваро (САЩ) и Юлия Грабер (Австрия).

На косъм от нова трагедия във Варна: Ето откъде е паднала отломката на Входа на Морската
Дата: 08/09, 13:41

Орбан: Това може да разруши ЕС
Дата: 08/09, 13:38

България приема Северна Ирландия на пълния "Христо Ботев" тази вечер в Лига на нациите
Дата: 08/09, 13:36

Хитър трик в големите хипермаркети с месото с "Произход България"

Отиде си авторът на текста на песента от "Титаник"
Дата: 08/09, 13:33