Кадър Ютуб
Пакистанецът Халид Шейх Мохамед, смятан за "мозъка" зад атентатите от 11 септември 2001 година и задържан в американската военна база Гуантанамо, се споразумя за наказание с властите на САЩ, заяви вчера Пентагонът, цитиран от Франс прес, предаде БТА.
Споразумението ще даде възможност на Халид Шейх Мохамед да избегне процес, в който може да му бъде произнесена смъртна присъда. Вместо това, той ще остане в затвора до живот, уточнява в. "Ню Йорк таймс".
Постигнатото споразумение важи за още двама обвиняеми, Уалид бин Аташ и Мустафа ал Хаусауи, които са задържани в Гуантанамо от две десетилетия.
Задържаните са обвинени в тероризъм и убийството на близо 3000 души при атентатите в Ню Йорк и Вашингтон.
През март 2022 година адвокатите на задържаните потвърдиха, че се водят преговори за евентуално споразумение за наказание, вместо те да бъдат изправяни пред военния трибунал в Гуантанамо.
Обвиняемите са искали да получат гаранция, че ще останат в Гуантанамо и че няма да бъдат преместени във федерален затвор на американския континент, където биха се озовали в изолационни килии.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за понеделник: Телец - изненади; Рак - успех; Дева - прагматизъм; Стрелец - радост; Водолей - решителност
Дата: 11/05, 04:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 04:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 04:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 04:00
На днешната дата в историята
Дата: 11/05, 04:00