Харис и Тръмп влязоха в спор по коя телевизия да дават дебата им


04/08/2024, 07:27

Кадър БНТ и Уикипедия 

Кандидатът за президент на Републиканската партия на САЩ Доналд Тръмп и опонентката му от Демократическата партия Камала Харис влязоха в спор по въпроса коя телевизия да бъде домакин на предизборния им дебат, предаде ДПА и БТА. 

Тръмп съобщи в петък в социалната си мрежа „Трут сошъл“ (Truth Social), че лично е договорил провеждането на предизборен дебат, който да се излъчи на четвърти септември по близката до републиканците телевизия „Фокс нюз“.

Харис от своя страна обвини Тръмп, че се опитва да се измъкне от вече договорения дебат, насрочен за 10 септември в традиционната телевизионна мрежа Ей Би Си.

Преди президентът Джо Байдън да се оттегли от надпреварата за Белия дом, той и лидерът на републиканците планираха да имат два телевизионни дебата, вторият от които трябваше да се състои на 10 септември в ефира на Ей Би Си.

Катастрофалното представяне на Байдън в първия му диспут с Тръмп в края на юни обаче предизвика политически сътресения, които доведоха до решението на настоящия президент да се откаже от борбата за втори мандат.

Тази седмица Демократическата партия съобщи, че Харис е получила гласовете на достатъчно партийни делегати, за да бъде официално номинирана за участие в президентските избори на 5 ноември. Новата кандидатка мобилизира избирателите на демократите и резултатите от анкетите сочат, че  между нея и Тръмп се оформя оспорвана надпревара.   

Републиканският лидер изрази недоволство от решението на Байдън да отстъпи мястото си на Харис. Той каза, че замяната е равносилна на „преврат“ и че демократите трябва да върнат парите, които е похарчила за кампанията си срещу Байдън.

В публикацията си в социалната мрежа Тръмп обясни, че се отказва от участие в дебата на Ей Би Си, защото „Байдън вече няма да участва" и защото води „съдебна битка“ с един от водещите в телевизията. Той посочи, че предложеният дебат във „Фокс нюз“ може да се състои в щата Пенсилвания в зала, пълна с публика.

Харис написа в социалната мрежа „Екс“: „Ще бъда там на 10 септември, както бе договорено. Надявам се да го видя“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21

ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10

Везенков и Олимпиакос ще играят срещу Фенербахче на полуфинал в Евролигата
Дата: 09/05, 12:00

Самолет е блъснал човек на летището в Денвър
Дата: 09/05, 11:552 Коментара

Мариус Куркински: Това, което се случваше досега в политически аспект, наистина е на предела
Дата: 09/05, 11:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия