Кадър Грейт уол
Очаква се новата марка да се фокусира върху висококачествено дребномащабно производство на автомобили и да използва по-иновативни и високотехнологични материали
Great Wall Motor е на път да създаде нова ултралуксозна автомобилна марка. Според китайски медии, позовавайки се на вътрешни лица, марката е с кодово име BG. Според тях автомобилите на новата марка ще бъдат оборудвани с мощен четирилитров V8 турбо двигател, разработен от Great Wall, цитира Епицентър.
Моделната линия ще включва седани и суперколи. За разработването на автомобилите китайските компании планират да привлекат специалисти, работили върху модели на луксозни марки от Европа.
Очаква се новата марка да се фокусира върху висококачествено дребномащабно производство на автомобили и да използва по-иновативни и високотехнологични материали, съобщава Факти.
Председателят на Great Wall Джианджун вече е назначен за ръководител на марката, а вицепрезидентът на Great Wall по технологиите Донгсианг става главен изпълнителен директор.
В момента Great Wall има пет марки в своето портфолио : Haval, Wey, Tank, Ora и Poer. Смята се, че новата марка автомобили ще бъде много по-скъпа от всичко, което концернът има сега, а цените ще започват от 1 милион юана (около 133 000 евро).
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нюкасъл победи тази вечер Ливърпул и спечели първия си значим трофей от 70 години насам
Дата: 16/03, 22:10
Масови протести срещу Орбан и корупцията в Унгария
Дата: 16/03, 22:02
Медиите на Вучич: Джокович е срам за Сърбия
Дата: 16/03, 21:57
Стоян Нешев: Студентите в Белград мислят, че срещу тях е използвано звуково оръжие
Дата: 16/03, 21:54
Градушка помете 4 големи града в България
Дата: 16/03, 21:50