Светият синод похвали парламента за промените в закона за образованието


08/08/2024, 18:04

снимка Булфото

Удовлетворени сме от законовата забрана в системата на предучилищното и училищно образование на действия, свързани с извършване на пропаганда, популяризиране или подстрекаване по каквито и да е начини, пряко или косвено, на идеи и възгледи, свързани с нетрадиционна сексуална ориентация и/или определяне на пола по идентичност, различна от биологичната, се казва в съобщение, публикувано в сайта на Българската патриаршия.

То е по повод приетия Закон за изменение и допълнение на Закона за предучилищното и училищно образование, предаде БТА.

Светият синод изразява признателност към народните представители за постигнатото съгласие по общозначими ценности за българското общество, каквито са възпитанието, образованието и закрилата на децата на България.  

"Светият синод на Българската православна църка – Българска патриаршия защитава последователна позиция по въпроса за понятията „пол“, “брак”, “семейство”, както и за необходимостта от духовно-нравствено възпитание, образование и закрила на децата, в основата на които е учението на Христовата Църква за човека като най-велико Божие творение", се казва още в съобщението.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 27/08, 16:00

Прокуратурата: Заловен е подпийнал водач, шофирал без две гуми на Околовръстното в София
Дата: 27/08, 15:54

БАБХ и МВР откриха над 1000 литра и 200 кг забранени продукти за растителна защита от Турция
Дата: 27/08, 15:50

Почина Ратко Младич, осъденият за геноцид босненско-сръбски командир
Дата: 27/08, 15:45

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 27/08, 15:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия