Пиксабей
Рязка температурна амплитуда смая жителите на четирите области.
Мощна буря и силна градушка удариха страната днес следобед. Засегнати са районите София, Габрово, Видин и Враца. Ледени късчета с размер на грахово зърно се изсипали край четирите области днес около 15 часа днес, предаде Стандарт
През следващите дни се очаква застудяване. През нощта срещу вторник вятърът ще се усили, след полунощ ще започне да се ориентира от североизток и застудяването ще е по-интензивно. След временно отслабване и спиране на валежите, отново ще завали, като на много места в Северна България и по високите полета дъждът ще преминава в сняг.
"Габрово побеля току-що от градушка. След близо 30 градуса вчера - ето какво последва", пише Радослав Първанов в социалните мрежи и онагледи с кадри. От тях се вижда, че градушката е с големината на грах. "Мили боже, добре, че още няма поникнали посеви", коментират хора от града.
Няма щети по автомобилите, защото беше дребна, казват хора от региона. "Дъжд, гръмотевици и градушка – истинска пролетна буря се разрази и в Мърчаево", съобщава Дора Паунова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 08:20
Благой Георгиев: Трети ден сме блокирани в Дубай. Говорих с консула, но отговорът е един и същ - да изчакаме
Дата: 02/03, 08:172 Коментара
84 пожара са ликвидирани за последните 24 часа в страната
Дата: 02/03, 08:10
"Възраждане" организират протест: "Обединени за мир в България"
Дата: 02/03, 08:081 Коментар