кадър bTV
Незаконният хоспис, в който вчера пламна пожар, а един човек загина, е бил пред затваряне. Това каза пред bTV синът на собственичката на пансиона. Самата тя беше задържана за 24 часа, а днес е освободена.
Георги Георгиев и майка му са местни и познати на хората в Банкя. Мъжът твърди, че пансионът е работил от няколко месеца, но плановете били скоро да затвори.
„Беше затворен даже, изчакваха да вземат два-три човека, които хората да си ги приберат. Няма лиценз, както 90% от такива домове за възрастни хора, защото лицензът е неизпълним просто и затова се отказа майка ми да се занимава с това нещо. Сграда, която е построена, вече не може да изпълни изискванията“, каза Георги Георгиев, синът на собственичката на хосписа.
Собствениците на хосписа са наематели в сградата, която е паметник на културата и е частна собственост. По данни на Агенцията за качеството на социалните услуги през юни тук са живеели 11 души.
„Не мога да ви кажа нищо относно наема и документирта. Просто нелеп инцидент. Съжаляваме за човека, че така се случи, но това е, нищо не можем да променим“, заяви още Георгиев.
Че домът няма лиценз, става ясно преди около месец и половина след извършена проверка от Агенцията за качеството на социалните услуги. Преписката по случая е предана от прокуратурата в МВР преди две седмици.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Жена безпричинно потроши арт фигури на деца в центъра на Любимец
Дата: 27/08, 09:58
Слави Ангелов: МВР, силовите структури и специалните служби са само наблюдатели на процесите в организираната престъпност в България
Дата: 27/08, 09:531 Коментар
Взривове разтърсиха Киев през нощта, 7 ранени при атаки в Запорожие
Дата: 27/08, 09:41
КФН: Ефективното прилагане на "Бонус-малус" се очаква след около шест месеца
Дата: 27/08, 09:33
Нивото на река Дунав се повиши в почти целия български участък, най-много край Лом - със 7 см.
Дата: 27/08, 09:241 Коментар