Изненадващи резултати в плейофите на Шампионска лига

Ето и резултатите от всички мачове от Шампионска лига, играни днес:

Йънг Бойс (Швейцария) - Галатасарай (Турция) 3:2

Динамо Киев (Украйна) - Залцбург (Австрия) 0:2

Малмьо (Швеция) - Спарта Прага (Чехия) 0:2

Митдиланд (Дания) - Слован Братислава (Словакия) 1:1

Швейцарският Йънг Бойс изненадващо победи с 3:2 турския гранд Галатасарай като домакин в първи мач от от плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионска лига.

Двубоят се игра на стадион "Ванкдорф" в Берн, предава Фокус.

Резултатът откри Жоел Монтейро в 4-ата минута след пас на Филип Угринич. Отново Монтейро бе точен в продължението след пас този път на Силвер Ганвула.

Влезлият като резерва в 66-ата минута за Галатасарай бивш играч на Челси и Борусия (Дортмунд) - Миши Батшуай върна интригата, вкарвайки два гола в рамките на 5 минути (67' и 72').

В 89-ата минута обаче Филип Угринич донесе победата за домакините.

Реваншът е след седмица в Истанбул.

Спарта (Прага) победи с 2:0 шведския Малмьо като гост в първи мач от плейофите за място в груповата фаза на Шампионска лига за сезон 2024/25.

Двубоят се игра на стадион "Еледа" в Малмьо.

Датчанинът Йенс Ларсен си отбеляза автогол в 31-ата минута, за да изведе гостите напред в резултата.

Крайното 2:0 оформи Матей Ринеш. Той бе точен в 89-ата след пас на Асгер Сьоренсен.

Реваншът е след седмица в Прага.

Австрийският гранд Ред Бул Залцбург победи с 2:0 Динамо Киев като гост в първи мач от плейофите за груповата фаза на Шампионска лига през сезон 2024/25.

Двубоят се игра на стадион "Арена Люблин" в Полша.

Малиецът Нене Доржелес откри резултата с гол в 29-ата минута след пас на сънародника му Муса Йео.

Крайното 2:0 оформи Мориц Кяергаард в 50-ата минута от дузпа.

Домакините можеха да отбележат в 84-ата минута, но Денис Попов нацели с глава лявата греда на гостите.