Снимка: Булфото
Пълноправното членство на България в Шенген е историческо събитие и мечта на много българи. Това заяви премиерът Димитър Главчев.
"Днес стана факт това, което чакаме не само ние, ами и много хора от години. Историческо събитие. Ние малко по-работно гледаме на нещата, но може би е така - че е било мечта на много българи".
На работно съвещание при служебният премиер с отговорните институции за реорганизацията по граничните ни пунктове е докладван напредъка по преструктуриране на работата по тези с Румъния и Гърция. Смесените екипи на МВР, Митниците, АПИ и НАП активно си взаимодействат. Обсъжда се промяна на пътната маркировка и сигнализацията, където е необходимо. Полагат се също усилия до края на годината да заработят и четирите ленти за движение при граничния пункт Кулата.
На срещата е подчертано , че след 1 януари границите няма да останат безконтролни, тъй като държавата има своите ангажименти по опазването им, съобщава БНР.
Докладвано е още, че към момента не се наблюдава увеличение на миграционния натиск.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бившият вицепремиер Пламен Панайотов: "Много хора" ща бъдат ангажирани с политическия проект на Радев
Дата: 22/01, 06:00
Защо сънуваме: от древни вярвания до съвременна невронаука
Дата: 22/01, 05:50
Роналдо с гол 960 в кариерата си
Дата: 22/01, 05:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 22/01, 04:40
Облачно и дъжд в четвъртък
Дата: 22/01, 04:00