снимка Pixabay
Слънчево и горещо ще е времето в петък – 23 август. Вятърът в страната е слаб до умерен. Максималните температури в по-голяма част от страната ще са между 32° и 37°. В София - около 32°, в Пловдив – 36°, във Варна – 31°. Това предаде bTV.
Следобед предстоят временни увеличения на облачността. Превалявания с гръмотевици ще има в планинските райони и Източна България.
Следобед на места по нашето Черноморие ще превали и прегърми. Там вятърът е до умерен. Максималните температури на въздуха ще са между 29° и 31°. Температурата на морската вода е 27°-29°, а вълнението на морето – около 2-3 бала.
В планините времето е предимно слънчево и по-хладно. Следобед се задава заоблачаване. Само на отделни места в Рило-Родопската област, централните части на Стара планина и Странджа ще превали и прегърми. Максимални температури в планините ще между 19° и 26°.
В събота времето ще е предимно слънчево и малко по-горещо от днес. Подобни са изгледите и за неделя. Тогава в следобедните часове над Източна България и планинските райони ще превали и прегърми.
От понеделник предстои усилване на вятъра. До обед времето ще е слънчево, а следобед – краткотрайни валежи с гръмотевици над Източна България и планинските райони.
В началото на следващата седмица температурите ще се понижат с 3°-4°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 03:10
Рожден ден празнува Анета Сотирова
Дата: 08/05, 03:00
Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар