Снимка: Пиксабей, архив
Седемнайсет жертви на свлачища и наводнения, предизвикани от излелите се заради тайфуна "Бави" поройни дъждове, бяха регистрирани във Филипините, предаде ДПА, уточнявайки, че най-засегната е южната част на страната. Девет души все още са в неизвестност, съобщава националната агенция по бедствията.
Десет от жертвите са в свлачище в град Малапатан, в южната провинция Сарангани. Двама души са се удавили в провинция Букиднон, допълват властите, информира БТА. Пет са жертвите на свлачище в провинция Южен Ланао. Там има четирима ранени, пояснява държавната служба.
Над половин милион души са засегнати от суровите метеорологични условия, като над 11 000 са били принудени да се евакуират.
Тайфунът "Бави" не е връхлетял територията на Филипините, но заради него са се увеличили мусонните дъждове в засегнатите области, отбелязва ДПА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Поклонението пред паметта на о.р. генерал-майор Александър Александров ще е в понеделник
Дата: 11/07, 13:22
Полицията освободи жената, взета за заложник в супермаркет в Берлин
Дата: 11/07, 13:00
Семейно меню за три дни с бюджет от 50 евро
Дата: 11/07, 13:00
Черно море взе осми нов играч
Дата: 11/07, 12:563 Коментара
Част от местност „Малко Ю“ остана без вода
Дата: 11/07, 12:53